14ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης

14th General Lyceum of Thessaloniki

Καλωσήλθατε στον δικτυακό τόπο του σχολείου μας

Welcome to our school website

facebook ext
Τεχνική επιμέλεια ιστοχώρου: Πράπας Λεωνίδας (καθηγητής Πληροφορικής)

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

"Όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (ανεξάρτητα από την προγραμματισμένη εφημερία) θα λειτουργήσουν επιπλέον την Τρίτη 9-7-2019 καθώς και τη Δευτέρα 15-7-2019, με την παρουσία του Διευθυντή ή του Υποδιευθυντή (ή του αναπληρωτή αυτών) και του εντεταλμένου εκπαιδευτικού για το χειρισμό της ηλεκτρονικής εφαρμογής του μηχανογραφικού δελτίου. Αυτές τις 2 ημέρες ο (Υπο)Διευθυντής θα μπορεί να επιτρέψει στους υποψηφίους να αποκτήσουν password (αν δεν πρόλαβαν ή αν το έχασαν) ή/και να αναιρέσουν το ήδη οριστικοποιημένο Μ.Δ. για να οριστικοποιήσουν εκ νέου ένα άλλο Μ.Δ."         (Φ251/103328/Α5/27-06-2019)

ΠΡΟΣΟΧΗ: η ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ του Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.) θα πρέπει να έχει γίνει

μέχρι και τη ΔΕΥΤΕΡΑ 15/07/2019

Σας ενημερώνουμε ότι η ημερομηνία υποβολής (Β' φάση) ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής μαθητών/-τριών για το σχολικό έτος 2019-2020 στην εφαρμογή e-εγγραφές παρατείνεται εκ νέου μέχρι και την Τετάρτη 3 Ιουλίου 2019 και ώρα 23.59.