Συμμετοχή μαθητών του σχολείου μας σε Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο προς τιμή των Ιεραποστόλων Κυρίλλου και Μεθοδίου

Μαθητές της Β’ Λυκείου του σχολείου μας συμμετείχαν στο Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο υπό την επιστημονική εποπτεία του Κέντρου Μελέτης Πολιτιστικής Κληρονομιάς Κυρίλλου και Μεθοδίου που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 30/11 και την Παρασκευή 1/12 στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Θεσσαλονίκης. Οι μαθητές με την εποπτεία και καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Γεροκώστα Ζωής προετοίμασαν και παρουσίασαν την ανακοίνωσή τους με θέμα “Τα μνημεία της βυζαντινής Θεσσαλονίκης τον 9ο αιώνα”.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν θερμά τους μαθητές και τη συνάδελφο για την πολύ επιτυχημένη παρουσία τους!

Κατηγορία Πολιτιστικές, Πρώτης σελίδας