“Κλικ!” στην Άνω Πόλη στις 29/03/2023

Συμμετοχή στην 3η Περιφερειακή Μαθητική Συνάντηση του «Κλικ! Προστάτεψέ το!».

Η ομάδα του «Κλικ! Προστάτεψέ το!» του σχολείου μας συμμετείχε στην συνάντηση των σχολείων του προγράμματος που διοργανώθηκε στους Κήπους του Πασά στην Άνω Πόλη στην Θεσσαλονίκη την Τετάρτη 29 Μαρτίου 2023. 400 περίπου μαθητές και διδάσκοντες από σχολεία των νομών Θεσσαλονίκης και Κατερίνης συγκεντρώθηκαν και σε ομάδες περιηγήθηκαν στα μαγευτικά στενά της Άνω Πόλης, γνωρίστηκαν, έμαθαν για την ιστορία της πόλης και φωτογράφησαν ανάλογα με το θέμα τους. Το σχολείο μας φωτογράφησε πόρτες, παράθυρα και grafity.

Ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία που ενθουσίασε την ομάδα μας: συμμετείχαν σε ομαδικά παιγνίδια γνωριμίας, εξερεύνησαν τις ομορφιές της περιοχής με το ιδιαίτερο χαρακτήρα της και στο τέλος διασκέδασαν μαζί με όλους τους συμμετέχοντες με χορούς και μουσική. Συνειδητοποιήσαμε ότι ανήκουμε σε μία μεγάλη ομάδα που έχει τα ίδια ενδιαφέροντα, τις ίδιες ανησυχίες και δρούμε με παρόμοιους τρόπους.

Ήταν μια υπέροχη εμπειρία που μας ενθουσίασε όλους…

Κατηγορία Περιβαλλοντικά